Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Almanya ve Avusturya. Detaylı bilgi için: info@unicum.com.tr

BİZ KİMİZ ?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda hizmet verilen ülkelerin ilköğretimden yüksek öğrenime kadar eğitim sisteminde okumuş, oradaki yaşam koşullarını iyi bilen, devlet kurumlarının işleyişlerine hakim ve takım ruhuna inanan iki çalışma arkadaşı tarafından kurulan unicum aynı zamanda bu ülkelerin hem resmi eğitim danışmanlığı hizmetini veren devlet kurumunda yaklaşık 12 yıllık bir tecrübeye, hem de bu ülkelere yönelik hizmet veren özel sektör deneyimine sahip.


HAKKIMIZDA

unicum - Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

unicum - Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Almanya ve Avusturya’da öğrenim görmek ve kariyerlerinde yurtdışı deneyimi kazanmak isteyenlere yönelik profesyonel danışmanlık hizmeti ve başvuru desteği vermekte. Alanla ilgili 17 yılı aşkın hem kamu, hem de özel sektör deneyim ve tecrübesini konuyla ilgili özenli ve detaylı bilgi almak isteyenlerin hizmetine sunmakta..

unicum, birçok yüksek öğrenim kurumu ve dil okulu ile iletişim ve işbirliği içersinde, başvuru koşullarına hakim ve kisilerin profillerine en uygun yüksek öğrenim ve dil eğitimi programlarını geniş yelpaze seçenekleri arasından belirleyerek akademik yerleştirme işlemlerini başarıyla yürütmekte.

2014’ten günümüze akademik yerleştirme çalışmalarımızda öğrencilerimizi yerleştirme başarı oranımız %97. Öğrencilerimizin %48’i mühendislik ve teknik bilimler alanında, %26’sı tıp ve tıp bilimleri alanında, %17’si sosyal bilimler alanında ve %9’u bilgisayar mühendisliği ve enformatik alanında Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki üniversitelere yerleştirildi. Gelen üniversite kabulleri içersinden öğrencilerimizin tercihlerine göre oluşan akademik ilk 15 yerleştirme sıralamamız:

 1. TU München
 2. KIT Karlsruhe
 3. Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg
 4. FU Berlin
 5. RWTH Aachen
 6. Stuttgart
 7. TU Wien
 8. ETH Zürih
 9. HU Berlin
 10. Universität zu Köln
 11. Universität Bonn
 12. Uni Wien
 13. LMU
 14. Albert-Ludwigs-Universität Freiburg
 15. WU Wien

Ayrıca Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti’nin resmi Türkiye temsilciliği olarak da akademik yerleşme alanında bilgilendirme toplantıları, fuar katılımları ve etkinlikler düzenlemekteyiz.

Birçok Alman resmi kurumlarının tanıdığı Almanca Seviye Tespit Sınavı onSET için de lisanslı sınav merkezi olan unicum güven ve tecrübeye dayanan hizmet anlayışıyla Türkiye’deki yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe Almanya konusunda önemli bir yer edinmiş durumda.

Biz, unicum olarak yaptığımız işin ciddiyetinin ve öneminin farkındayız. Bunu da öğrenciler adına yaptığımız üniversite, dil okulu seçimi ve başvuru işlemlerine yansıtmaktayız. İmzamızı gördüğünüz her yerde güven ve tecrübemize tanık olacaksınız.

„Gebildet ist, wer weiß, wo er findet, was er nicht weiß.“ – „Aydın kişi bilmediğini nerede bulacağını bilen kişidir.“

Georg Simmel
Fatma Günaydın

Fatma Günaydın
Yönetici - Eğitim Danışmanı

Özlem Barsgan

Özlem Barsgan
Yönetici - Eğitim Danışmanı

Almanya ve Avusturya'da eğitim almak ister misin?

Hemen Bilgi Al

Partnerlerimiz