0212 259 70 73

Almanya ve Avusturyada Yüksek Öğrenim

Almanya’da lise mezuniyeti, İngilizce veya Almanca dil yeterliliği ile bir yıllık bir hazırlık programı sonrasında teknik, ekonomi ve tıp alanlarında üniversite öğrenimi görebilirsiniz. Bu alanda öğrenim olanağı sunan anlaşmalı üniversiteler var ve hazırlık programı sonrasında bu kurumlar üniversiteye yerleşmenizi garanti ediyorlar. Hazırlık programı için yapılacak kayıt sınavıyla ilgili bilgileri bize danışabilir, sınav tarihleri, sınav merkezleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Program eğer ilginizi çektiyse başvuru süreci, başvuru koşulları ve ücretleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen çekinmeden bizimle iletişime geçin!

Türkiye’den 12 yıllık bir lise öğrenimi, 4 yıllık örgün bir yüksek öğrenim programına yerleşme belgesi ve dil yeterliliğiyle doğrudan yüksek öğrenim hayatına Almanya veya Avusturya’da bir üniversitede başlayabilirsiniz. Almanya’daki 392 yüksek öğrenim kurumu, 9500’ün üzerinde lisans öğrenim programları ve Avusturya’nın 34 yüksek öğrenim kurumu içersinden mutlaka sizin profilinize uygun seçenekler çıkartabileceğiz. Ön araştırmalarınızı dilerseniz siz de burda yer alan güvenilir ve kurumsal sayfalardan yapabilirsiniz:

http://studienwahl.de/de/studieren/finder.htm
http://www.zeit.de/studium/index
http://www.hochschulkompass.de
http://www.studienwahl.at
http://www.privatuniversitaeten.at/overview
http://www.fachhochschulen.ac.at/de/studienangebot

Destek, değerlendirme süreci ve başvuru için bize ulaşabilir, bizden bu konuda profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Türkiye’nin Bologna Sürecine dahil olmasıyla birlikte burada alınan lisans diploması Almanya ve Avusturya’da da „Bachelors Degree“, yani lisans derecesi olarak kabul görmekte. Dil yeterliliğini Türkiye’de veya gitmeyi planladığınız ülkede sağlayarak yurtdışında yüksek öğrenim kariyerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ön araştırmalarınızı dilerseniz siz de burda yer alan güvenilir ve kurumsal sayfalardan yapabilirsiniz:

http://studienwahl.de/de/studieren/finder.htm
http://www.zeit.de/studium/index
http://www.hochschulkompass.de
http://www.studienwahl.at
http://www.privatuniversitaeten.at/overview
http://www.fachhochschulen.ac.at/de/studienangebot

Destek, değerlendirme süreci ve başvuru için bize ulaşabilir, bizden bu konuda profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yurtdışına giderek öğrenim görme olanağınız yok ise, burda iş hayatında yer alıyor ancak kendinizi de geliştirmeyi hedefliyorsanız ve Almanca bilginiz varsa Almanya’daki açık öğretim olanakları sizin için uygun bir seçenek olabilir. Öğrenim programlarını sizin profilinize uygun olarak birlikte değerlendirebiliriz.

Almanya ve Avusturya’da doktora konusunda iki farklı seçenek sunulmakta, çalışma alışkanlığına ve yatkınlığına göre seçim yapabiliyorsunuz:

1. Ders ve tez aşamalı doktora programlarında doğrudan program için başvuruda bulunuyorsunuz. Bunların başvuru tarihleri ve koşulları ise yüksek öğrenim kurumları tarafından belirlenmiş oluyor. Bu programlarla ilgili araştırma yapmak için www.phdgermany.de sayfasını kullanabilirsiniz. 330’un üzerinde seçenek çıkacaktır karşınıza.

2. Diğer ve daha yaygın olan doktora seçeneği ise doktora yapmak istediğiniz alanda uzmanlaşmış bir danışman profesör bulup doğrudan onunla tez çalışmasına başlamak şeklinde olabiliyor. Bunun için herhangi bir başvuru tarihi bulunmadığı için hocanın ve sizin çalışma programınıza uyacak şekilde harek etme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Bu alandaki araştırmaları üniversitelerin sayfalarından yaparak hocaların iletişim bilgilerine ulaşabilir veya tecrübemizden faydalanarak desteğimizi de talep edebilirsiniz.

YURTDIŞI EĞİTİM

 • B.

  Almanya’da Dil kursları ve Yaz okulları
  Gençlere Yönelik Seçenekler, Yetişkinlere Yönelik Seçenekler, Akademik Almanca Programları, Mesleki Almanca Dil Kursları, Üniversitelerde Yaz ve Kış Okulları (Summer / Winter School)

TÜM HİZMETLER

 • Burs Olanakları ve Burs Başvuru Desteği
 • Literatür Araştırma Hizmeti
 • Vize Başvuru Danışmanlığı
 • Yeminli Çeviri Hizmetleri
 • Bilgilendirme Seminerleri

YURTDIŞI EĞİTİMLERİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİN ?

Hemen Bilgi Al

Partnerlerimiz
 • Akare
 • Ondaf
 • IGC Bremen
 • IFK-Bremen
 • Kapito
 • Deutsch institute
 • Edufairs
 • Colon
 • Aymed
 • ieft
 • Turkish students